کرونا در آلمان، افزایش بیماران بستری شده در اورژانس ها، هلند در لیست مناطق پر خطر کرونایی برلین

به گزارش سیلور 7، جدیدترین خبرها حاکی از آن است که شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه آلمان برای اولین بار از اوایل فوریه به بیش از 4 هزار نفر رسیده و هلند هم به دلیل آمار مبتلایان بالا در لیست مناطق پر خطر آلمان نهاده شد.

کرونا در آلمان، افزایش بیماران بستری شده در اورژانس ها، هلند در لیست مناطق پر خطر کرونایی برلین

با تور هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام گشت و گذار کنید.

به گزارش گروه بین المل خبرنگاران به نقل از نشریه دی سایت آلمان، شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت ویژه آلمان بار دیگر برای اولین بار از اوایل فوریه به بیش از چهار هزار نفر رسیده است.

به گزارش انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان در روز یکشنبه 4051 نفر در این کشور در بخش های مراقبت های ویژه بستری بودند که تعداد آن ها نسبت به روز قبل 133 مورد افزایش پیدا نموده بود.

اوایل ژانویه شماربیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه آلمان با بیش از 5500 مور رکورد بالایی را ثبت کرد. با کوچک تر شدن موج دوم کرونا این آمارها کم کم کاهش پیدا نموده و در اوایل ماه مارس به کم تر از 3 هزار نفر رسید.

با افزایش آمار مبتلایان جدید در موج سوم کرونا در آلمان شمار بستری شدگان در بخش های مراقبت های ویژه هم دوباره رو به افزایش گذاشت .

دولت آلمان همچنین کشور هلند را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار داد.

به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در این کشور دولت آلمان بعد از عید پاک این کشور را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار می دهد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده کسی که از روز سه شنبه از این کشو به آلمان سفر کند باید یک تست منفی کرونا ارائه دهد. همچنین قرنطینه اجباری 10 روزه هم که در روز پنجم آن یک تست کرونا از فرد گرفته می گردد مقرر شده است.

بعد از جمهوری چک، لهستان، فرانسه حالا کشور هلند به عنوان چهارمین کشور همسایه آلمان در لیست مناطق پر خطر کرونایی این کشور نهاده شد. آلمان کشورهایی را در این لیست قرار می دهد که میزان مبتلایان آن ها در ازای هر 100 هزار نفر به بیش از 200 نفر افزایش یابد.

هلند با حدود 17 میلیون سکنه از اواسط دسامبر در قرنطینه واقع شده است و از اواخر ژانویه منع ترددهای شبانه هم بر این کشور حاکم شده است. با این همه آمار مبتلایان در این کشور همچنان افزایش می یابد. اخیرا در روز شنبه 7682 مورد ابتلای روزانه به کرونا در این کشور ثبت شد که 413 مورد کم تر از روز قبل از آن بود.

نرخ مبتلایان جدید در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر به 300 نفر افزایش پیدا نموده است.

انستیتو رابرت کخ المان صبح امروز (یکشنبه) از ابتلای 12196 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 68 مرگ کرونایی جدید در این مدت خبر داده است.

نتایج یک نظرسنجی هم نشان می دهد که حدود دو سوم شهروندان آلمانی خواهان ممنوعیت سفرهای خارجی برای مبارزه با کرونا هستند.

در یک نظرسنجی که از طرف انستیتو یوگو صورت گرفته است 64 درصد شهروندان خواهان این ممنوعیت بوده و تنها 26 درصد با آن مخالفت کردند. 10 درصد هم هیچ اظهار نظری در این باره نداشتند

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان 2887729 نفر به کرونا مبتلا شده و 77505 نفر هم در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1580

به "کرونا در آلمان، افزایش بیماران بستری شده در اورژانس ها، هلند در لیست مناطق پر خطر کرونایی برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در آلمان، افزایش بیماران بستری شده در اورژانس ها، هلند در لیست مناطق پر خطر کرونایی برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید