گرانی امان بازنشستگان را بریده، مسئولان فکری اساسی نمایند

به گزارش سیلور 7، علی اصغر بیات در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه 7 میلیون نفر در کشور را بازنشستگان و خانواده هایشان تشکیل می دهند، گفت:جامعه بزرگ بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با بیش از 3 میلیون 200 هزار نفر که با احتساب خانواده هایشان به 7 میلیون نفر می رسند تحت پوشش این سازمان هستند و صندلی بسیار مهمی در مناسبت های اجتماعی- سیاسی- فرهنگی جامعه دارند.

گرانی امان بازنشستگان را بریده، مسئولان فکری اساسی نمایند

وی با اشاره به اینکه منابع سازمان و حق بیمه کارگران حق الناس است و نباید برای طرح شکست خورده تحول سلامت هزینه گردد، گفت: این پول مربوط به کارگران کوره پزخانه، فرزندان یتیم، کارگران و بازنشستگانی است که اکنون سفره هایشان خالی است به همین دلیل اجازه دخل و تصرف آن را هیچ کس ندارد و باید از دست اندازی به منابع سازمان که حق مسلم بیمه شدگان است پرهیز گردد.

رئیس شورای عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی تاکید نمود: مصوبات مجلس این سازمان را گرفتار و بعضی از قوانینش در گذشته مصوب گردیده است سازمان را دچار بحران مالی نموده و هیچ راهی برای خروج از بحران وجود ندارد مگر اینکه دولت نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کند. از مسئولان، مجلس و دولت تقاضا دارم سازمان را یاری و نسبت به اصلاح قوانین حمایتی که در گذشته تصویب گردیده تجدیدنظر کند.

بیات اضافه کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از حساسیت و صندلی ویژه برخوردار است و به عنوان مهمترین وزارتخانه در حوزه های مختلف رفاهی و تامین اجتماعی و بازنشستگی فعالیت می نماید به همین دلیل تقاضا داریم ثبات مدیریت در سازمان ایجاد گردد چرا که در دولت قبل تغییر 8 مدیر عامل در 8 سال تبعات سنگینی برای تامین اجتماعی داشت.

وی به فعالیت نوربخش در تامین اجتماعی اشاره نمود و گفت: دکترنوربخش به عنوان یکی از میران قدیمی سازمان از سال 92 مسئولیت مدیر عاملی این سازمان را بر عهده گرفت و در طول این 5 سال گذشته توانست بخشی از چالش های پیش روی این سازمان را که در دولت قبل دچار سیاسی بازی گردیده بود حل نماید.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین چالش های تامین اجتماعی واریز 9.27 منابع درمان به خزانه داری کل است اضافه کرد:در حال حاضر سازمان برای پرداخت حقوق بازنشستگان مشکل دارد تا بتواند با ارائه خدمات مناسب از این پیچ مهم به سلامت عبور کند. به همین دلیل تقاضا داریم منابع درمان مانند قبل هزینه گردد و اگر 9.27 مورد تعرض قرار بگیرد ما به شدت معترض خواهیم شد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی به بدهی 160 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی اشاره نمود و گفت: مطابق برنامه ششم در طول برنامه 5 ساله باید بدهی دولت به سازمان صفر گردد برهمین اساس مجلس در بودجه سنواتی مصوب نموده بابت بخشی از این بدهی 50 هزار میلیارد تومان پرداخت کند که امیدواریم این مبلغ هرچه سریعتر برای برطرف مسائل سازمان پرداخت گردد.

وی از مجلس و دولت درخواست کرد در جهت برطرف مسائل حقوق بازنشستگان نسبت به همسان سازی حقوق این افراد اقدام گرددو گفت: از330 کانون شهرستانی و استانی بازنشستگان در سراسر کشور درخواست نموده ایم با نمایندگان حوزه خودشان صحبت نمایند تا سازمان به تکلیف خودش در برنامه ششم توسعه که موظف است مطابق قوانین مربوط در طول اجرای قانون برنامه حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را متناسب سازی یا همسان سازی کند، اقدام نماید.

بیات گفت: علاوه بر همسان سازی حقوق بازنشستگان، ترمیم حداقل پرداختی تا انتها سال دوم برنامه به میزان حداقل حقوق بازنشستگان کشور نیز از دیگر مواردی است که باید اجرایی گردد.

وی با اشاره به اینکه می دانیم دولت شرایط سختی را دارد، گفت: اما سازمان تامین اجتماعی نیز حال و روز خوشی ندارد و ما بازنشستگان نیز زندگی و روزگار سختی را داریم و با توجه به نوسانات نرخ ارز و گرانی اجناس، حقوق بازنشستگان 30 درصد هزینه هایشان را پوشش می دهد و هم اکنون بیش از 60 درصد بازنشستگان حداقل بگیر هستند.

وی با اشاره به اینکه شرمسار بازنشستگان هستیم، تاکید نمود: گرانی اجناس امان بازنشستگان را بریده و اقلام خوراکی مثل گوشت، لبنیات و... از سبد خوراکی آنها حذف گردیده است و بیشتر بازنشستگان به خاطر تامین زندگی خود به انواع کارها از جمله رانندگی آژانس، مسافرکشی، فروشندگی، دستفروشی روی آورده اند. چه کسی می تواند با یک میلیون و سیصد هزار تومان زندگی کند.

این مسئول به کاهش قدرت خرید بازنشستگان اشاره نمود و گفت:همه مسئولین یک روز بازنشسته می شوند، باید به فکر آنها باشیم و دولت باید در قالب یاری ها و سبدهای حمایتی قدرت خرید را در همین سطح حفظ کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 36

به "گرانی امان بازنشستگان را بریده، مسئولان فکری اساسی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی امان بازنشستگان را بریده، مسئولان فکری اساسی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید