5شنبه برای مردم سورپرایز داریم

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد آذری جهرمی امروز دوشنبه در سومین همایش تهران هوشمند که در برج میلاد تهران برگزار گردید، با اشاره به تفاهمی که سال گذشته با شهرداری تهران برای هوشمندسازی این شهر منعقد شد، اظهار کرد: در این تفاهمنامه قرار بود تهران را به شهری سالم، پاک و امن تبدیل کنیم و طی یک سال گذشته شاهد اتفاقات خوبی برای رسیدن به این هدف بودیم.

5شنبه برای مردم سورپرایز داریم

وی با اشاره به اینکه مدیریت هوشمند و هوشمندسازی بازار برای فعالیت کسب و کارهای نوآفرین از جمله ضرورت های ایجاد شهر هوشمند است، گفت: هم اکنون شاهد هستیم طی تفاهم نامه ای که میان سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران صورت گرفت به نتایج بسیار خوبی دست یافته ایم برای مثال امروز دیگر کسی برای تماس با آتش نشانی دچار گنگی و مشکل در نحوه آدرس دهی نمی گردد و به دلیل اتصال سازمان آتش نشانی به API دولت الکترونیک محدوده تقریبی مکان طرح برای اعزام آتش نشانی در دسترس خواهد بود و به این ترتیب زمان خدمت رسانی تغییر نموده است.

وی گفت: از سوی دیگر هم اکنون مدل حرکتی خودروها در شهر با استفاده از داده های مخابراتی در دانشگاه علم و صنعت استخراج می گردد و ما امروز دیگر درگیر اپلیکیشنی مانند waze نیستیم و اپ های ایرانی در حال سرویس دهی قدرتمند با استفاده از داده های قوی هستند.

وزیر ارتباطات گفت: هم اکنون برای پایش کیفیت ارتباطات در سامانه رگولاتوری از داده های استارت آپی بخش خصوصی استفاده می کنیم و شواهد نشان می دهد فضای استارت آپی بسیار قوی تر از ما در حال تحلیل آمار و استفاده از داده های اطلاعاتی هستند.

جهرمی تاکید نمود: صندلی ما به عنوان حاکمیت و سیاستگذار عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات ما را بی احتیاج از توانمندی بخش خصوصی نمی کند و باید شیوه فعالیت خود را بر اساس پتانسیل های موجود تغییر دهیم.

وی از اتصال شهرداری تهران به زیرساخت دولت الکترونیک اطلاع داد و گفت: امیدواریم با تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی شهرداری قبوض کاغذی خدمات شهری حذف گردد. در همین حال هدف گذاری ما این است که با اتصال به زیرساخت های دولت الکترونیک تمام درخواست های شهروندان در عرض یک روز پاسخ داده گردد.

وزیر ارتباطات گفت: آزادسازی دیتا در زیر پوست مدیریت شهری در حال اتفاق است و طی یک سال گذشته توانستیم به لایه مشارکت بین دستگاهی دست یابیم. از این پس نیز فرآیند مشارکت بین دستگاهی برای هوشمندسازی شهری را دنبال می کنیم و امیدواریم دستگاه های ذیربط نیز در این فرآیند مسئولیت های خود را اجرایی کند.

وزیر ارتباطات با اشاره به نوآوری در سیستم پستی کشور همگام با فرآیند هوشمندسازی شهری در امسال گفت: به زودی 200 موتور برقی، 50 دوچرخه برقی و خودروی برقی فراوری داخل به ناوگان پست می پیوندند.

وی شرح داد: برای این اقدام خواهان خرید 10 خودروی برقی از شرکت دانش بنیان داخلی شدیم که به دلیل مسائل صدور مجوز پلاک این شرکت هنوز آمادگی ارائه این تعداد خودرو را به ما ندارد. بر این اساس خواهان همراهی و حمایت ناجا برای حل مسائل این فرایند هستیم.

وی گفت: در خصوص رونمایی از خدمات شهر هوشمند ، روز 5شنبه در این همایش یک سورپرایز برای مردم داریم که به وسیله شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه هوشمندسازی می تواند آلودگی را از هوای تهران پاک کند، گفت: چاره ای جز مدیریت هوشمند در این فضا نداریم و به دنبال تفاهم نامه همکاری با سایر دستگاه ها و آماده یاری به فراورینماینده داخلی هستیم.

وی گفت: بعد از آماده سازی زیرساخت های هوشمندسازی شهری که امسال به خاتمه رسیده باید بر تعاملات بین دستگاهی برای سیاستگذاری در حوزه هوشمندسازی تمرکز کنیم. از این رو شهرداری تهران و شورای شهر می توانند در راستای این تفاهمات بین دستگاهی در حوزه سیاست گذاری به ما یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 بهمن 1398 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 675

به "5شنبه برای مردم سورپرایز داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5شنبه برای مردم سورپرایز داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید