افغانستان، حامیان عبدالله بدون هیچ اختلافی طرح حکومت مشارکتی را نهایی می نمایند

به گزارش سیلور 7، سخنگوی عبدالله در واکنش به برآورد اخیر رسانه ها گفت که میان حامیان سیاسی تیم ثبات و همگرایی اختلافی وجود ندارد و طرح حکومت مشارکتی نیز تا چند روز دیگر نهایی می گردد.

افغانستان، حامیان عبدالله بدون هیچ اختلافی طرح حکومت مشارکتی را نهایی می نمایند

به گزارش دفتر منطقه ای سیلور 7، امید میثم سخنگوی عبدالله گفت که اعضای رهبری تیم ثبات و همگرایی روی طرح ایجاد حکومت مشارکتی کار می نمایند و این طرح تا چند روز آینده نهایی خواهد شد.

میثم با رد گزارش ها درباره بروز اختلاف در تیم ثبات و همگرایی تأکید کرد که عبدالله با سیاسیون و هم پیمانانش در نشست های جداگانه درباره طرحی برای انتها بن بست سیاسی کنونی در افغانستان گفت وگو نموده است .

وی توضیح داد که نتایج انتخابات، شورای عالی صلح و چگونگی ایجاد کابینه مسائلی هستند که در نشست های فشرده عبدالله و هم پیمانانش مورد بحث قرار گرفته است.

سید اسحاق گیلانی رئیس حزب نهضت همبستگی ملی افغانستان نیز در این باره گفت: در طرح ها تغییر زیادی به وجود نیامده است و فقط به جای ریاست اجرایی، پست ریاست مصالحه در آن قرار گرفته است.

به گزارش طلوع نیوز برخی سیاسیون می گویند که عبدالله ریاست شورای عالی مصالحه را پذیرفته و همچنین قرار است نزدیکانش در کابینه حضور داشته باشند و در ولایت هایی که شمار آرای عبدالله بیشتر بود نیز والی ها و فرماندهانش را معرفی کند .

احمد الله علی زی رئیس حزب اساس نو نیز گفت: برخی از خواسته های نزدیکان عبدالله ابطال انتخابات و تغییر نظام بود ولی در این شرایط ما برای انجام کارهایی مثل تغییر نظام و لغو انتخابات زمان نداریم، خبر خوش این است انعطاف نشان داده ایم.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 27 خرداد 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 995

به "افغانستان، حامیان عبدالله بدون هیچ اختلافی طرح حکومت مشارکتی را نهایی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، حامیان عبدالله بدون هیچ اختلافی طرح حکومت مشارکتی را نهایی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید