الکاظمی در بصره: بحران ها را پشت سر می گذاریم

به گزارش سیلور 7، نخست وزیر عراق امروز (یکشنبه) گفت، تظاهرات حقی قانونی است و دولت با همه دستگاههای خود از آن حفاظت می کند مشروط بر اینکه این حق به وارد کردن خسارت منجر نشده یا اموال عمومی و خصوصی را تهدید نکند.

الکاظمی در بصره: بحران ها را پشت سر می گذاریم

به نقل از سایت موازین نیوز، دفتر اطلاع رسانی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در بیانیه ای گفت، وی در جریان سفر امروز یکشنبه به استان بصره با گروهی از جوانان تظاهرکننده که نزدیک دروازه پروژه بزرگ بندر فاو تجمع کرده بودند، دیدار کرد.

الکاظمی گفت، حق تظاهرات حقی مآغاز و قانونی است و دولت با همه نهادهای خود از آن حفاظت می کند مشروط بر اینکه این حق خسارت وارد نکند و تهدیدی برای اموال عمومی و خصوصی نباشد.

وی دستور داد، با هیئتی که تظاهرکنندگان انتخاب می کنند دیداری در بغداد فراهم شود تا به مطالبات آنها گوش داده و راهکار هایی را تعیین کند.

نخست وزیر عراق همچنین وارد فاز اجرایی شدن پروژه بندر فاو را به صورت رسمی گفت و گفت، این پروژه فرصت اشتغال زیادی فراهم خواهد کرد.

وی در مراسم آغاز ساخت پروژه بندر فاو، این پروژه را استراتژیک و مهم خواند و گفت، این بندر فرصت های اشتغال زیادی برای عراق فراهم خواهد کرد و جایگاه ژئوسیاسی این کشور را در منطقه و جهان تقویت خواهد کرد. پروژه بزرگ فاو، کشور را به یک پل اقتصادی تبدیل می کند که کشورهای مختلف منطقه را به یکدیگر متصل می کند.

الکاظمی گفت، بسیاری روی شکست پروژه شرط بندی کرده و شایعاتی برای ناامید کردن ملت پخش کرده بودند اما ساخت پروژه امروز پس از گذراندن مرحله برنامه ریزی، مذاکرات و تامین بودجه رسما کلید می خورد.

نخست وزیر عراق گفت: ما مرحله جدیدی از تاریخ معاصر عراق را پیش رو داریم؛ بحران ها را پشت سر می گذاریم و به سمت ساخت و ساز، آبادانی و شکوفایی حرکت می کنیم. وی از اهالی بصره و همه عراقی ها خواست امیدوار باشند و اینکه دست به دست هم داده و کشور را بسازند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1695

به "الکاظمی در بصره: بحران ها را پشت سر می گذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی در بصره: بحران ها را پشت سر می گذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید