انتخابات زورخانه و دغدغه ای تکراری، کاندیدایی که همچنان سرپرست است!

به گزارش سیلور 7، مهر علی باران چشمه در حالی برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون ورزش های زورخانه ای ثبت نام نموده، که کماکان به عنوان سرپرست این فدراسیون نیز مشغول فعالیت است.

انتخابات زورخانه و دغدغه ای تکراری، کاندیدایی که همچنان سرپرست است!

حسین دهقانی دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: نامنویسی از کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای از 29 بهمن تا 12 اسفند 99 انجام و در مجموع 6 نفر برای حضور در انتخابات این فدراسیون ثبت نام کردند. در خاتمه آنالیز سوابق مدیریتی کاندیداها، یک نفر از آن ها رد صلاحیت شد و آقایان علیرضا زندی، محمدکاظم کوهی، مجتبی جوهری، مهرعلی باران چشمه و مسعود امینی باغبانداری به لحاظ سوابق مدیریتی تایید صلاحیت شدند.

وی اضافه کرد: اسامی این نفرات برای مرحله بعدی آنالیز صلاحیت ها ارسال شده و منتظر اعلام نتیجه هستیم تا با بهتر شدن اوضاع به لحاظ شیوع کرونا نسبت به اخذ مجوزهای لازم جهت برگزاری انتخابات اقدام کنیم.

دهقانی درباره ادامه حضور مهرعلی باران چشمه بعنوان سرپرست این فدراسیون، علی رغم ثبت نام در انتخابات، گفت: قانونی در این باره در آیین نامه و اساسنامه وجود ندارد اما قاعده بر این اساس بوده که سرپرست کاندیدا نباشد. در این باره پاسخگویی امور مجامع دقیق تر خواهد بود.

16 دی 1399 با خاتمه مهلت 4 ساله ریاست مجتبی جوهری بر فدراسیون ورزش های زورخانه ای، سردار مهرعلی باران چشمه به عنوان سرپرست جدید این فدراسیون انتخاب شد تا ضمن اداره امور جاری فدراسیون، مقدمات برگزاری انتخابات را فراهم کند اما اکنون باران چشمه در انتخابات ریاست فدراسیون ورزش های زورخانه ای ثبت نام نموده و در اقدامی خارج از عرف، منطق و عدالت، او کماکان به عنوان سرپرست فدراسیون مشغول به فعالیت است و تعیین نیست چرا وزارت ورزش و جوانان سرپرست جدیدی برای این فدراسیون منصوب نمی کند.

ادامه فعالیت باران چشمه در فدراسیون ورزش های زورخانه ای در حالی است که پیش از این وزارت ورزش سرپرستان فدراسیون هایی که اقدام به ثبت نام در انتخابات نموده بودند را با هدف برقراری عدالت، برکنار و فرد دیگری را برای ادامه سرپرستی انتخاب می نموده است.

حمید بنی تمیم در فدراسیون کشتی، ملایی در فدراسیون ورزش های همگانی، ناظمی در فدراسیون اتومبیلرانی، داوری در فدراسیون دوومیدانی و... نمونه هایی از این دست هستند که با اعلام کاندیداتوری در انتخابات، از ادامه فعالیت به عنوان سرپرست کنار گذاشته شده اند.

به گزارش خبرنگاران، اخیرا نیز حدود 45 نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر ورزش و جوانان ضمن حمایت علنی از یکی از کاندیداهای ورزش های زورخانه ای، در ادبیاتی جالب توجه خواهان انتخاب این فرد به عنوان رییس فدراسیون ورزش های زورخانه ای شده اند.

در جایی که بر اساس قانون اعضای مجامع هر فدراسیون در فرآیندی دموکراتیک با دادن رای در انتخابات، نسبت به انتخاب رییس فدراسیون اقدام می نمایند، تعیین نیست چرا نمایندگان مجلس که وظیفه خطیر قانونگذاری و دفاع از قانون و عدالت را بر عهده دارند، خود با دخالت در امور یک فدراسیون، علنا با حمایت از یک کاندیدا خواهان انتخاب او به عنوان رییس فدراسیون شده اند.

باتوجه به حساسیت های پیش آمده پیرامون انتخابات فدراسیون ورزش های زورخانه ای، بهتر است که علاوه بر معرفی سرپرست جدید این فدراسیون، شرایطی فراهم شود که همه کاندیداها در شرایط یکسان به رقابت باهم بپردازند و اعضای مجمع نیز در یک انتخابات سالم و بدون فشار از طرف های مختلف، رییس جدید این فدراسیون را انتخاب نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1631

به "انتخابات زورخانه و دغدغه ای تکراری، کاندیدایی که همچنان سرپرست است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات زورخانه و دغدغه ای تکراری، کاندیدایی که همچنان سرپرست است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید