بعد از ایران نوبت عراق رسید؛ شیخ خزعلی تحریم شد

به گزارش سیلور 7، معاون وزیر خارجه آمریکا مدعی شد، این تحریم ها به دولت عراق برای تقویت موسسات قانون اساسی خود یاری می نماید و در توجیه این اقدام کشورش مدعی شد، ایران حاکمیت عراق را نقض می نماید.

بعد از ایران نوبت عراق رسید؛ شیخ خزعلی تحریم شد

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل سیلور 7، وزارت خزانه داری آمریکا چهار شخصیت عراقی به نام های خمیس فرحان الخنجر العیساوی، لیث الخزعلی، براردش قیس الخزعلی و حسین فلاح اللامی را در لیست تحریم خود قرار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه با اعلام این اعمال تحریم ها اظهار کرد، این فرایند ادامه دارد و تحریم ها مسؤولان دیگر را نیز شامل خواهند شد.

شنکر همچنین مداخله کشورش در امور عراق را به گونه ای وارونه تفسیر کرد و مدعی شده است، آمریکا از حاکمیت و ثبات عراق حمایت می نماید و به مشورت های امنیتی خود با مقامات عراق ادامه می دهد.

وی نسبت به اینکه شاهد تعهد مقامات عراقی به همکاری با آمریکا باشد، ابراز تمایل کرد.

این مقام آمریکایی در اظهاراتی مضحک ادعا کرد، آمریکا ملت عراق را در فراهم سازی آنچه دولت عراق نتوانست محقق کند، یاری می نماید!

در این راستا معاون وزیر خارجه آمریکا مدعی شد، این تحریم ها به دولت عراق برای تقویت موسسات قانون اساسی خود یاری می نماید و در توجیه این اقدام کشورش مدعی شد، ایران حاکمیت عراق را نقض می نماید.

در میان چهار نفر جدید، قیس خزعلی، دبیرکل گروه عصائب اهل حق معروف ترین چهره ای است که تحریم شده است. خزعلی از روحانیون شیعه در راس این لیست قرار گرفته است، بعد از او لیث خزعلی برادر وی، دومین نفر لیست، حسین فلاح اللامی، از فرماندهان امنیتی گروه حشد شعبی نفر سوم و خمیس فرحان الخنجر العیساوی (یکی از بازرگانان معروف عراق) نفر چهارم این لیست تحریم است.

اما عصائب اهل الحق به این اقدام آمریکا واکنش نشان داد و محمد الربیعی، سخنگوی دفتر سیاسی گروه الصادقون که نماینده عصائب اهل الحق است در توییتر نوشت، تحریم های آمریکا علیه رهبران این گروه بی فایده خواهند بود.

الربیعی همچنین نوشت: با کینه تان بمیرید. ما به عنوان سرنیزه مقاومت در برابر اشغالگری، علیه تروریسم تکفیری، سهمیه بندی و فساد شمار را به درد آورده ایم و برادران زینب عصائب اهل الحق خاری در چشمان استکبار و دیواری مقابل طرح صهیو- آمریکایی خواهند بود.

وی اضافه نمود: تحریم ها فایده ای نخواهند داشت ما هیچ دارایی و حساب خارجی نداریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 668

به "بعد از ایران نوبت عراق رسید؛ شیخ خزعلی تحریم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعد از ایران نوبت عراق رسید؛ شیخ خزعلی تحریم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید