تعرفه های تازه واردات خودرو ابلاغ شد

به گزارش سیلور 7، بر اساس بخشنامه نو منتشر شده از سوی گمرک، تعرفه های نو واردات خودروهای مختلف با حجم موتور کمتر از 1200 سی سی تا بیشتر از 2000 سی سی از شش درصد تا 31 درصد مشخص شد.

تعرفه های تازه واردات خودرو ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران، در این بخشنامه گمرک که هشتم بهمن ماه ابلاغ شده، آمده است که پیرو بخشنامه هیات وزیران درباره تغییرات و اصلاح سود بازرگانی، نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت و کارگروه مالی واردات خودرو سود بازرگانی علی الحساب خودرو به شرح ذیل است.

در ادامه این بخشنامه آمده است که موارد مندرج در جدول فوق به جای مأخذ سود بازگانی ردیف های تعرفه مرتبط و متناظر جداول تعرفه منضم به آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات سال 1401 مبنای تعیین سودبازگانی علی الحساب قرار می گیرد. در خصوص سایر خودروهای غیر مرتبط با جدول فوق (همانند خودروهای سواری، برقی هیبریدی یا با حجم موتور 2000 سی سی و بالاتر و... و. بندهای متناظر در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1401 مبنای تعیین سود بازرگانی علی الحساب خواهد بود.

ضمناً با توجه به اینکه اعمال مأخذهای سود بازرگانی جدول فوق) به دلیل قرار گرفتن دو یا بیش از دو مأخذ سود بازرگانی در یک ردیف تعرفه)، در سامانه جامع گمرکی میسر نیست جهت اجرای مأخذهای سود بازرگانی جدول فوق مقتضی است دستور فرمایید مابه التفاوت مربوطه در خانه (049) اظهار نامه (خانه معافیت و تخفیفات) در گزینه بخشودگی و یا گزینه سایر اقدام شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1401 بروزرسانی: 13 بهمن 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2248

به "تعرفه های تازه واردات خودرو ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه های تازه واردات خودرو ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید