حضور روزنامه نگاران روس در تجمعات ممنوع شد

به گزارش سیلور 7، شورای فدراسیون روسیه قوانین مربوط به شرایط جدید برگزاری تجمعات در این کشور را به تصویب رسانید و براساس آن شرکت روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای هم در تجمعات ممنوع شد.

حضور روزنامه نگاران روس در تجمعات ممنوع شد

روزنامه کامرسانت روسیه نوشت بر اساس این مصوبه شرکت روزنامه نگاران در تجمعات ممنوع است و همچنین از تبلیغ کردن، جمع آوری امضاء، استفاده از سمبل یا سایر ابزار ابراز عمومی عقاید جمعی یا فردی و مخفی کردن نشانه نمایندگی رسانه های جمعی منع می شوند.

این مصوبه که در مجلس دوما(مقننه) به تصویب رسیده است برای تبلیغ و شرکت روزنامه نگارانی که در حال اجرا وظیفه حرفه ای خود هستند در تجمعات محدودیت وضع کرذه است.

علاوه بر این تأمین اقتصادی تجمعات از سوی خارجی ها، موسسات غیرتجاری، عوامل خارجی، روس های زیر 16 سال، خیرین ناشناس و اشخاص حقوقی که کمتر از شش ماه پیش از برگزاری تجمعات به ثبت رسیده اند هم ممنوع است.

طبق این مصوبه دومای دولتی روسیه اشخاص حقیقی عوامل خارجی و موسسات غیر تجاری ثبت نشده نیز نمی توانند تجعات را تأمین اقتصادی نمایند. در ضمنً مطابق با قوانینی که به تصویب رسیده است مقامات می توانند برگزاری تجمعات عمومی در زمان شرایط های اضطراری و حملات [تروریستی] را ممنوع نمایند.

برگزاری تجمعات در مکان های همجوار با ساختمان های سرویس های اضطراری هم ممنوع شد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1460

به "حضور روزنامه نگاران روس در تجمعات ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور روزنامه نگاران روس در تجمعات ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید