خبرنگاران وزیر بایدن:افراط گرایی،مرگبارترین تهدید تروریسم آمریکایی است

به گزارش سیلور 7، نیویورک- خبرنگاران- وزیر امنیت داخلی آمریکا افراط گرایی خشن را مرگبارترین و مداوم ترین تهدید تروریستی در این کشور دانست که سال ها در حال طغیان است.

خبرنگاران وزیر بایدن:افراط گرایی،مرگبارترین تهدید تروریسم آمریکایی است

به گزارش خبرنگاران، الخاندرو مایورکاس روز شنبه در یادداشت توئیتری خود نوشت: امروز افراط گرایی خشونت آمیز داخلی مرگبارترین و مداوم ترین تهدید مربوط به تروریسم در کشور ما است.

وی اضافه کرد: وزارت امنیت داخلی، با شرکای خود در سطوح محلی، ایالتی و دولتی کار می نماید تا اقدام فوری در توجه به این مساله را به عمل آورد.

وزیر امنیت داخلی آمریکا ادامه داد: در چندین سال، آمریکا از طغیان یک افراط گرایی داخلی فزاینده رنج می برده است. وحشتی که در کنگره آمریکا یکی از ارکان دموکراسی ما در حمله 17 دی ماه دیده شد، نمونه وحشیانه از این رنج بود که همه ما را برای اقدام وادار می نماید.

هواداران ترامپ در 17 دی ماه پس از فراخوان برای اجتماع علیه پیروزی جو بایدن، به کنگره آمریکا حمله کردند که در حال شمارش آرای گزینشگران ایالتی و اعلام پیروزی رقیب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری بودند.

این حادثه موجب کشته شدن پنج نفر و آسیب دیدن ده ها نفر شد و باعث شد تا دونالد ترامپ برای دومین بار به اتهام تحریک برای شورش در مجلس نمایندگان این کشور، استیضاح گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1587

به "خبرنگاران وزیر بایدن:افراط گرایی،مرگبارترین تهدید تروریسم آمریکایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر بایدن:افراط گرایی،مرگبارترین تهدید تروریسم آمریکایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید