سقوط قیمت نفت در واکنش به حواشی انتخابات آمریکا

به گزارش سیلور 7، قیمت نفت در معاملات روز پنجشنبه در پی انتظارات فزاینده برای پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و قوی شدن دلار، یک درصد سقوط کرد.

سقوط قیمت نفت در واکنش به حواشی انتخابات آمریکا

به گزارش خبرنگاران، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 64 سنت معادل 1.63 درصد کاهش یافت و به 38 دلار و 51 سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات نفت برنت 68 سنت معادل 1.65 درصد کاهش یافت و به 40 دلار و 55 سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص روز چهارشنبه حدود چهار درصد صعود نموده بودند.

ویوک دهار، تحلیلگر کالای بانک کامن ولث اظهار کرد: نوسان قیمت نفت به دلیل حساسیتش به دلار، همچنان ادامه خواهد داشت و دلار آمریکا حداقل به مدت چند روز آینده که شمارش آرا در آمریکا ادامه دارد، پرنوسان خواهد ماند.

معاملات نفت به دلار قیمت گذاری می گردد و در زمان رشد قیمت دلار که خرید نفت را برای خریداران خارجی گرانتر می نماید، کاهش پیدا می نماید.

جو بایدن، نامزد دموکرات روز چهارشنبه پس از کسب برتری در ایالتهای ویسکانسین و میشیگان، اظهار داشت که به سوی پیروزی پیش می رود در حالی که ترامپ حملات چند جانبه ای را علیه شمارش آرا شروع نموده است. با این حال شمارش فعلی آرا نشان می دهد که جمهوریخواهان کنترل سنا را بدست خواهند داشت در حالی که دموکراتها با فاصله اندک اکثریت در مجلس نمایندگان را خواهند داشت. تقسیم شدن مساوی کرسی میان جمهوریخواهان و دموکراتها در کنگره، پیشبرد اولویتهای ذکر شده در برنامه های انتخاباتی نظیر مبارزه با تغییرات جوی را برای بایدن سخت خواهد نمود.

قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر انتظارات رو به رشد از احتمال به تاخیر افتادن برنامه افزایش فراوری اوپک پلاس به میزان دو میلیون بشکه در روز از ژانویه با توجه به وضع قرنطینه های جدید و افت بیشتر تقاضا، حمایت شدند.

عامل دیگری که از بازار پشتیبانی کرد، کاهش بیشتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا بود که تحت تاثیر توقف فراوری منطقه خلیج مکزیکو به دلیل وقوع طوفان زتا روی داد. ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته هشت میلیون بشکه کاهش یافت و صادرات هفتگی نفت آمریکا 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش داشت که بزرگترین کاهش از ژانویه بود و به حدود 2.3 میلیون بشکه در روز رسید و فراوری نفت با 600 هزار بشکه در روز کاهش، به 10.5 میلیون بشکه در روز رسید. با این حال تحلیلگران می گویند آمار ذخایر آمریکا کاملا مثبت نبود و ذخایر بنزین 1.5 میلیون بشکه رشد کرد در حالی که تحلیلگران کاهش ذخایر را پیش بینی نموده بودند.

بر اساس گزارش رویترز، همزمان به گفته تحلیلگران ANZ Research، میانگین ترافیک بزرگراهها در فرانسه، ایتالیا و اسپانیا به پایینترین سطح از اواخر ژوئن کاهش پیدا نموده است که برای تقاضا برای بنزین خوب نیست. این امر احتمالا اوپک پلاس را برای به تاخیر انداختن افزایش برنامه ریزی شده فراوری در ژانویه تحت فشار قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1341

به "سقوط قیمت نفت در واکنش به حواشی انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط قیمت نفت در واکنش به حواشی انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید