تور ارزان دبی: ضیافت رئیس فدراسیون فوتبال امارات با عزیزی خادم و مهدوی کیا

به گزارش سیلور 7، رئیس فدراسیون فوتبال در ضیافت ناهار رئیس فدراسیون فوتبال امارات شرکت کرد و در این نشست، امضای تفاهم نامه فدراسیون دو کشور صورت گرفت.

تور ارزان دبی: ضیافت رئیس فدراسیون فوتبال امارات با عزیزی خادم و مهدوی کیا

با تور ارزان دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال ایران به همراه مهدی مهدوی کیا در ضیافت ناهار راشد بن حمید النعیمی، رئیس فدراسیون فوتبال امارات در قصرالاسود شرکت کرد.

در این نشست رئیس فدراسیون امارات گفت: ایران کشور بزرگی است. ضمن این که از جنبه های تمدنی و فرهنگی و فوتبالی، ایران و امارات بسیار نزدیکند و مراوده بالایی در حوزه اقتصادی دارند. ما مایل به افزایش و ارتباط بیشتر با ایران هستیم.

وی ادامه داد: رویکردی که فدراسیون فوتبال ایران در نوع ارتباط دیپلماتیک و در راستای توسعه روابط مختلف اتخاد نموده بسیار سازنده است. ما آماده ایم در این راستا همکاری همه جانبه ای داشته باشیم. باید به این نکته توجه کرد که کشورهای صاحب فوتبال در آسیا باید برای این قاره در پی جذب سرمایه قابل توجه از فیفا باشند تا در این حوزه شاهد توسعه فوتبال باشیم. آن چه مسلم است اینکه روابط سیاسی دو کشور خوب و در حال توسعه است و باید نگاه بلند مدتی برای توسعه فوتبال منطقه داشته باشیم.

وی با تاکید بر این موضوع که فدراسیون های ایران و امارات می توانند برای توسعه فوتبال در منطفه مؤثر باشند، گفت: در حوزه داوری 7 سال است که هیچ مراوده ای نداشتیم و مشتاقیم این مراوده از سر گرفته گردد.

در ادامه این نشست صمیمی، عزیزی خادم گفت: فلسفه فوتبال این است که به دور از سیاست باشد و همه علاقه مندان از ذات فوتبال لذت ببرند، اما فوتبال ایران قربانی مسائل سیاسی شده و محرومیت ایران از میزبانی ظلم بزرگی بود. به هر صورت گام اول برداشته شد و نشان دادیم تعامل بالایی با فیفا و AFC داریم و امیدواریم میزبانی باشگاه ها هم هرچه زودتر به ایران برگردد.

وی با تاکید بر این امر که هم گرایی رویکرد فدراسیون فعلی است گفت: رویکرد ما تعامل با کشورهای منطقه است. ما هم مسلمانیم و هم ریشه های تمدنی نزدیکی داریم. ایرانی های بسیاری در امارات هستند. فوتبال در عین اینکه ابزار بسیار مهمی است، می تواند در همه حوزه ها ما را به هم نزدیک کند.

عزیزی خادم ادامه داد: رویکرد دولت تازه ایران هم تقویت حداکثری مناسبات با همسایگان و کشورهای مسلمان در بالاترین سطح است. ما از این ظرفیت استفاده می کنیم. چرا که فوتبال ابزار مهمی در دیپلماسی به تعداد می آید و امروز دیپلماسی غیر رسمی اثر بخش تر از دیپلماسی رسمی به تعداد می آید.

وی با بیان اینکه دو کشور اشتراکات بالایی دارند، گفت: جام جهانی فوتبال برای اولین بار در منطقه خاورمیانه برگزار می گردد. باید از این فرصت برترین بهره را برد و در راستای ارتقای دانش فوتبال منطقه از آن استفاده کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در بخش دیگری از صحبت های خود با تأکید بر موضوع باشگاه ها بر بازگشت میزبانی مسابقات باشگاهی به ایران گفت.

در ادامه این جلسه مقرر شد تفاهم نامه ای بین دو فدراسیون فوتبال ایران و امارات منعقد گردد و مواردی چون تیم های پایه، ملی و به ویژه تیم های امید دو کشور، داوری، پزشکی و اردوهای مشترک در آن گنجانده گردد و از ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری دو کشور استفاده گردد.

در خاتمه عزیزی خادم گفت: به نفع همه ماست که میزبانی ها به ایران بازگردد. جدا از اینکه این حق فوتبال ایران است، حل و فصل موضوع به نفع فوتبال کشورهای منطقه است. نباید تصمیم سیاسی بگیریم. دو طرف برای امضای مشترک تفاهم نامه، اراده جدی دارند و در اولین فرصت این قرارداد همکاری امضا خواهد شد.

لازم به ذکر است، رئیس فدراسیون ایران از رئیس فدراسیون فوتبال امارات دعوت کرد تا همزمان با حضور اینفانتینو، رئیس فیفا در ایران و دیگر رؤسای فدراسیون های منطقه، به ایران سفر کند تا موضوع توسعه فوتبال آسیا به اسم یک مطالبه از سوی کشورهای منطقه مطرح و پیگیری گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1400 بروزرسانی: 25 مهر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1868

به "تور ارزان دبی: ضیافت رئیس فدراسیون فوتبال امارات با عزیزی خادم و مهدوی کیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان دبی: ضیافت رئیس فدراسیون فوتبال امارات با عزیزی خادم و مهدوی کیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید