عرضه چهار عنوان کتاب جدید در انتشارات نمایش

به گزارش سیلور 7، چهار عنوان کتاب توسط دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش منتشر شد.

عرضه چهار عنوان کتاب جدید در انتشارات نمایش

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل هنر های نمایشی، چهار عنوان کتاب توسط دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش روانه بازار نشر شد. این چهار جلد کتاب که به مناسبت برگزاری هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران - مبارک منتشر شده است با عناوین راهنمای عملی بازی دهندگان عروسک، تئاتر عروسکی مدرن از نظریه تا عمل، درباره تئاتر عروسکی و مجموعه نمایشنامه های برگزیده جشنواره به همراه تئاتر کودک و نوجوان (تجربه ها، دیدگاه ها و چشم اندازها) در بازار کتاب عرضه شده است.

راهنمای عملی بازی دهندگان عروسک توسط مروین میلار نوشته شده است و سلما محسنی اردهالی آن را به فارسی برگردانده است.

این کتاب در برگیرنده مباحث نظری تئاتر از جمله تئاتر عروسکی است. مروین میلار با تالیف این کتاب عملی، علاقه مندان را به خلق نمایش با اشیا و عروسک ها ترغیب می کند. تمرین های کتاب توسط نگارنده به همراه دانشجویان و اجراگران حرفه ای اجرا شده است. این کتاب در 355 صفحه منتشر شده است.

تئاتر عروسکی مدرن از نظریه تا عمل عنوان کتابی از پنی فرانسیس با ترجمه پوپک بزرگ پور است که با هدف گردآوری متون اصلی تاریخی و روش های معاصر تفکر در مورد کار های مادی و شیوه های تئاتر نوشته شده است. این کتاب در 315 صفحه منتشر شده است.

مجموعه نمایشنامه های برگزیده هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی شامل 3 نمایشنامه داش آکل نوشته باقر سروش، دژ هفتواد نوشته میلاد حسینی و متتی نوشته رضا گشتاسب در 120 صفحه و با منتشر شده است.

درباره تئاتر عروسکی (اندیشه های فلسفی هنریک یورکفسکی) عنوان کتابی نوشته هنریک یورکفسکی با ترجمه زهره بهروزی نیا است. این کتاب سومین مجموعه مقاله هنریک یورکفسکی نظریه پرداز بزرگ و به نام تئاتر و تئاتر عروسکی است که مشتمل بر مقالاتی در زمینه های زیبایی شناسی، نشانه شناسی هنر عروسکی و مقالاتی در ارتباط با بازیگر - بازی دهنده عروسک و تئاتر اشیا است. این کتاب در 127 صفحه و با منتشر شده است.

کتاب تئاتر کودک و نوجوان (تجربه ها، دیدگاه ها و چشم اندازها) شامل نوشتار هایی از کارشناسان تئاتر کودک و نوجوان آلمان است که کیقباد یزدانی ضمن گردآوری، آن ها را به فارسی برگردانده است. این کتاب در 158 صفحه و با منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1734

به "عرضه چهار عنوان کتاب جدید در انتشارات نمایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه چهار عنوان کتاب جدید در انتشارات نمایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید