فیبر عامل تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر سرطان پوست

به گزارش سیلور 7، یک مطالعه تازه نشان داده است که مصرف فیبر در تغذیه می تواند سیستم ایمنی فرد را در برابر سرطان پوست تقویت کند.

فیبر عامل تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر سرطان پوست

به گزارش خبرنگاران بر اساس یک همکاری تحقیقاتی بین المللی بزرگ در دانشگاه ایالتی اورگان، بیماران سرطان پوستی که تحت درمان به شیوه کشتن سلول های سرطانی به وسیله سیستم ایمنی قرار دارند، زمانی که رژیم غذایی آن ها غنی از فیبر باشد، بهتر به درمان پاسخ می دهند.

این مطالعه که در مجله Science منتشر شده است، یک پیشرفت امیدوارنماینده در مبارزه با انواع مختلف سرطان از جمله ملانوم، به عنوان کشنده ترین شکل سرطان پوست به شمار می رود.

طبق اعلام انجمن سرطان آمریکا، سال آینده نزدیک به 100 هزار مورد نو سرطان پوست در ایالات متحده تشخیص داده می گردد و انتظار می رود بیش از 7000 نفر از این بیماران جان خود را از دست بدهند.

سرطان پوست یکی از خطرناک ترین انواع سرطان است و با متاستاز دادن یا انتشار به سایر اندام ها مانند کبد، ریه و مغز باعث مرگ می گردد.

مطالعه نو بر روی یک تکنیک درمانی به نام بلوک ایمنی متمرکز است که اغلب با حروف اول ICB به آن اشاره می گردد، که انقلابی در درمان ملانوما و سرطان به طور کلی ایجاد نموده است.

درمان ICB متکی بر دارو های مهارنماینده است که پروتئین هایی به نام نقاط بازرسی را که به وسیله بعضی از سلول های سیستم ایمنی - برای مثال سلول های T - و بعلاوه بعضی سلول های سرطانی فراوری می شوند، مسدود می نمایند.

ICB یک عامل تغییر دهنده بازی در درمان سرطان است و تاثیر میکروبیوم روده برای درمان سرطان در مطالعات متعدد، در مدل های بالینی و بعلاوه در تحقیقات انسانی ثابت شده است. میکروبیوم یک فرد به وسیله طیف وسیعی از عوامل محیطی از جمله غذا و دارو ها شکل می گیرد، در حالی که ژن های انسانی نسبت بسیار کمتری از تنوع میکروبیوم از فردی به فرد دیگر را تشکیل می دهند.

میکروبیوم روده انسان جامعه پیچیده ای از بیش از 10 تریلیون سلول میکروبی از نزدیک به 1000 گونه مختلف باکتری است. هنوز معین نیست که آیا مصرف فیبر غذایی و استفاده از پروبیوتیک های تجاری موجود بر پاسخ به ایمونوتراپی در بیماران سرطانی تأثیر می گذارد یا خیر.

این مطالعه صد ها بیمار ملانوما را مورد آنالیز قرار داده و میکروبیوم های روده، عادات غذایی، استفاده از پروبیوتیک، ویژگی های بیماری و نتایج درمان را تجزیه و تحلیل نموده است.

براساس مطالعات انسانی این پژوهش، دریافت فیبر رژیم غذایی بالاتر با عدم پیشرفت بیماری در بین بیمارانی که به وسیله ICB درمان شدند، مرتبط بود.

این مطالعه نشان داده است که استفاده از فیبر غذایی و پروبیوتیک که هر دو بر میکروبیوم روده تأثیر می گذارند، با نتایج متفاوتی از ICB مرتبط هستند، هرچند هنوز نمی توان دلیل را معین کرد و ممکن است چیز های دیگری در خصوص این بیماران اتفاق افتاده باشد که در این مطالعه مقدار گیری نشده است.

اما یافته های به دست آمده از مطالعه موش ها از این ایده حمایت می نماید که ایمنی ضد توموری با رژیم غذایی غنی از فیبر و عدم وجود پروبیوتیک ها قوی تر است.

مطالعات مداخله ای تغذیه ای تصادفی برای معین اینکه آیا تغییر رژیم غذایی هدفمند و قابل دستیابی در آغاز درمان ICB می تواند نتایج درمان بیمار را بهبود بخشد، حیاتی خواهد بود.

اگرچه نتایج نشان می دهد که بعضی از پروبیوتیک های موجود تجاری ممکن است برای بیمارانی که از ICB استفاده می نمایند مضر باشند، تحقیقات بیشتری برای معین اینکه کدام پروبیوتیک ها ممکن است واقعاً مفید باشند، مورد احتیاج است.

این مطالعه به وسیله جنیفر وارگو، لورنزو کوهن و کری دانیل از دانشگاه تگزاس و جورجیو ترنچری از موسسه ملی بهداشت انجام شد و نزدیک به 80 دانشمند در این تحقیق شرکت کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2024

به "فیبر عامل تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر سرطان پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیبر عامل تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر سرطان پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید