منبع عربی مدعی شد: احتمال دیدار امیر قطر و محمد بن سلمان

به گزارش سیلور 7، منبعی در کشورهای عربی خلیج فارس از احتمال دیدار امیر قطر و ولی عهد سعودی بعد از میانجی گری کویت اطلاع داد.

منبع عربی مدعی شد: احتمال دیدار امیر قطر و محمد بن سلمان

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سیلور 7، گزارش های تأیید نشده حکایت از آن دارد که وساطت کویت برای حل بحران قطر با کشورهای محور عربستان سعودی پیروز بوده است.

عادل مرزوق، مدیر مرکز تحقیقات و انتشارات البیت الخلیجی در پیامی در توئیتر نوشت که خبرهای درز شده به بیرون نشان می دهد که وساطت کویت برای برقراری دیدار بین امیر قطر و ولی عهد سعودی پیروز بوده است.

او مدعی شد که تمیم بن حمد، امیر قطر شرط گذاشته است که با محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی به صورت دوجانبه و بدون حضور محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی و یا هر نماینده ای از امارات دیدار کند.

کشورهای عربستان سعودی، امارات و مصر پنجم ژوئن سال 2017 با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم (اخوان المسلمین) تمامی روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع نموده و گذرگاههای زمینی، هوایی و دریایی خود را به روی این کشور بستند. پس از آن این کشورها شروط 13 گانه ای برای برقراری دوباره روابط با دوحه عنوان نمودند که این شروط از سوی قطر رد شد(+).

محور سعودی طی این مدت با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم، دست به تحریم مالی علیه قطر زد و آسمان های خود را بر روی شرکت هواپیمایی قطری بست.

عربستان سعودی حتی پا را از این فراتر گذاشت و طرح ایجاد کانال آبی سلوی در مرزهای مشترک خود با قطر را عنوان نمود. طرحی که با اجرای آن، این کشور ارتباط زمینی خود به شبه جزیره عربستان را دست داده و به جزیره ای تبدیل خواهد شد (+).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 457

به "منبع عربی مدعی شد: احتمال دیدار امیر قطر و محمد بن سلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منبع عربی مدعی شد: احتمال دیدار امیر قطر و محمد بن سلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید