نظرسنجی؛ آزادی بیان در آلمان در معرض خطر است

به گزارش سیلور 7، نتایج جدیدترین نظرسنجی ها نشان می دهد که بیشتر مردم آلمان بر این باورند که آزادی بیان آن ها در معرض خطر واقع شده است.

نظرسنجی؛ آزادی بیان در آلمان در معرض خطر است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جدیدترین نتایج نظرسنجی مؤسسه آلن باخ حاکی از آن است که بیشتر آلمانی ها بر این باورند که آزادی بیان آن ها در معرض خطر قرار گرفته است.

بنا بر گزارش شبکه روسی راشاتودی، تنها 45 درصد از مردم آلمان بر این باورند که آزادانه می توانند عقاید سیاسی خود را ابراز نمایند.

طبق این گزارش، این آمار و ارقام کمترین میزان از سال 1953 تا به امروز محسوب می گردد. تنها همین چند سال پیش، دو سوم از مردم آلمان بر این باور بودند که هیچ کس نمی تواند مانع آن ها در ابراز عقاید خود به صورت آزادانه گردد.

نتایج نظرسنجی فوق همچنین نشان می دهد که بیشتر مردم آلمان بر این باورند که آزادی بیان آن ها در خطر است و 44 درصد این حس را داشتند که بهتر است مراقب گفته های خود باشند.

طبق این گزارش، تقریباً 60 درصد از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی، از اسلام به عنوان موضوعی یاد کردند که باید هنگام حرف زدن درباره آن بسیار احتیاط کرد.

28 درصد از افرادی که در نظرسنجی مشارکت نموده بودند نیز از میهن پرستی نیز به عنوان موضوع بحث برانگیزی یاد کردند که نمی توانند آزادانه درباره آن حرف بزنند.

دیگر موضوعی که بسیاری از پاسخ دهندگان از آن احساس ناامنی داشتند، حقوق زنان بود و 19 درصد از شرکت نمایندگان از آن به عنوان یک موضوع تابو یاد کردند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1737

به "نظرسنجی؛ آزادی بیان در آلمان در معرض خطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی؛ آزادی بیان در آلمان در معرض خطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید