نظر چمران درباره انتصابات تازه در شهرداری

به گزارش سیلور 7، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه دخالت اعضای شورا در انتصابات تخلف محسوب می گردد، گفت: مسئولیت انتصابات بر عهده شهردار است.

نظر چمران درباره انتصابات تازه در شهرداری

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه امروز صحن شورای شهر درباره انتصابات در شهرداری تهران گفت: شورا اصولا نباید در انتصابات در شهرداری دخالت کند. شهردار عهده دار انتخاب مدیران است و دوره های قبلی من حتی یک نفر را هم به شهرداری معرفی نکرده بودم.

وی با اشاره به اینکه البته شورای شهر می تواند نقدها را صریح بیان کند؛ چراکه نظارت بحث دیگری است، گفت: البته دخالت در انتصابات خلاف است و نباید شورای شهر دخالتی در مسئولیت شهرداری که همان انتصابات است داشته باشد.

رئیس شورای شهر تهران بیان داشت: بحث مشورت موضوع دیگری است، ولی اینکه اعضای شورا بگویند فردی را انتصاب نمایند، تخلف است.

وی با بیان اینکه قانون چه برای شهردار و چه برای سایر افراد است، گفت: شهردار تهران هم همین موضوع را می پسندد.

چمران در پاسخ به این پرسش که آیا شهردار می تواند فردی را که از نزدیکان آن است در انتصابات لحاظ کند، گفت: این موضوع بستگی به آن فرد دارد. همواره در خصوص انتصابات به طور مثال در انتصاب استاندار ها هم همواره یکسری مخالف و یکسری موافقند.

رئیس شورای شهر گفت: اگر به طور کلی فردی توانایی نداشته باشد و به وسیله شهرداری منصوب گردد، در این شرایط شورا می تواند از شهردار انتقاد، تذکر و حتی سؤال کند، ولی اگر توانایی در انجام کار باشد شرایط فرق دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1915

به "نظر چمران درباره انتصابات تازه در شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر چمران درباره انتصابات تازه در شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید