وزیر اقتصاد از جذب بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه خارجی خبر داد

به گزارش سیلور 7، خبرنگاران : وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در 7 ماهه نخست سال جاری 3 میلیارد و 800 میلیون دلار از منابع خارجی برای سرمایه گذاری در کشور جذب شده است.

وزیر اقتصاد از جذب بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه خارجی خبر داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، فرهاد دژپسند شنبه شب در برنامه تلویزیونی نگاه یک اضافه کرد: انتظار داریم که این سرمایه گذاری ها تا انتها امسال و تا انتها دو سال آینده بتواند در کشور به طور کامل استفاده شود.

وزیر امور مالی و دارایی تاکید کرد: برای جهش تولید باید انجام کسب و کارها را بسیار تسهیل کنیم تا سرمایه گذاران برای هرگونه سرمایه گذاری در حوزه تولید بیشتر ترغیب شوند.

وی توضیح داد که پیشتر برای ثبت شرکت و بنگاه های تجاری 73 روز طول می کشید، اما اکنون مدت آن به 73 ساعت کاهش یافته و در یک اقدام فردی که مدارک آن کامل بود تاسیس شرکت مورد نظراین فرد 20 دقیقه طول کشید.

دژپسند با بیان اینکه برای مقابله با افزایش قیمت ها دولت و بانک مرکزی به دنبال کنترل نقدینگی هستند، اضافه کرد: وزارت دارایی با شیوع بیماری کرونا برای دریافت مالیات تسهیلاتی در نظر گرفت تا مودیان بتوانند با بخشودگی بخشی از جرایم مالیاتی، به پرداخت تشویق شوند.

وزیر امور مالی و دارایی ادامه داد که با مکانیزه شدن نظام مالیاتی کشور میزان مالیات نیز در کشور افزایش یافته و در 7 ماهه نخست امسال هفت دوازدهم مالیات 100 درصد محقق شده است.

وی توضیح داد که در این نظام مالیاتی اگر قرار است 180 هزار میلیارد تومان از مودیان وصول شود در هفت ماه 105 هزار میلیارد تومان آن واصل شده و این نشان می دهد که وصول مالیات طبق برنامه محقق شده است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی یادآورشد: ما در سال گذشته پیروز شدیم 6 هزار میلیارد تومان از محل خصوصی سازی درآمد جذب کنیم در حالی که در شش ماهه نخست امسال میزان آن به 32 هزار میلیارد افزایش یافته و این کمک بزرگی برای تامین مالی دولت از راه صحیح مالی بوده است.

دژپسند اضافه کرد: برای خصوصی سازی صحیح طوری برنامه ریزی کرده ایم که همه فرآیندهای آن در بورس به صورت شفاف برای همه آحاد مردم قابل دسترسی باشد تا با استفاده از کارت ملی ثروت را در بین مردم توزیع و تامین مالی دولت را به نحو مناسبی انجام دهیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1375

به "وزیر اقتصاد از جذب بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه خارجی خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اقتصاد از جذب بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه خارجی خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید