وزیر خارجه آلمان به گام برجامی ایران واکنش نشان داد

به گزارش سیلور 7، ایسنا نوشت: وزیر امورخارجه آلمان با تاکید بر لزوم پایبندی ایران به تعهداتش در برجام از تمام کشورها خواست تا مانع افزایش تنش در موضوع هسته ای با ایران شوند.

وزیر خارجه آلمان به گام برجامی ایران واکنش نشان داد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در گفت وگو با روزنامه فونکه مدین تصمیم ایران برای کاهش تعهدات برجامی اش را اقدامی کاملا خطا توصیف نموده و از ایران خواست تا به الزامات پیش بینی شده در برجام عمل کند.

ماس همچنین از تمامی کشورها خواست تا مانع از افزایش تنش در موضوع هسته ای با ایران شوند. وی گفت: برای جلوگیری از وقوع یک رویارویی نظامی در ارتباط با این مسئله، برخورد سنجیده و مسئولانه تمام کشورهای ذیربط الزام آور است.

بنابر گزارش شبکه دویچه وله، وزیر امورخارجه آلمان در ادامه تاکید نمود: همه باید مسئولانه عمل نمایند. در غیر این صورت، این خطر وجود دارد که ما راهکار مسالمت آمیز برای موضوع هسته ای(ایران) را از دست بدهیم.

وی اضافه کرد: همچنان فرصت برای یافتن یک راهکار مسالمت آمیز وجود دارد اما چنین امری مستلزم همراهی و اقدام مسئولانه تمام کشورهای مربوطه است.

ماس گفت که نمی گردد از اروپا انتظار داشت به تنهایی برای این مسئله راهکاری پیدا کند، در حالی که سایر کشورها در خلاف جهت گام برمی دارند.

به گزارش ایسنا، این اظهارات در حالی مطرح شده است که ایران پس از گذشت یک سال از خروج یک جانبه آمریکا از برجام و قصور طرف اروپایی برای عمل به عهداتش در این توافق و تضمین بهره مندی تهران از منافع مالی برجام بیان کرد که اجرای بعضی تعهدات هسته ای اش را به حالت تعلیق در می آورد.

مقامات کشورمان بارها تاکید نموده اند که اقدامات ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی اش قابل بازگشت است به شرط آنکه اروپا آغاز به اجرای تعهداتش کند.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران پس از آنکه رئیس جمهور کشورمان بیان کرد گام سوم در این جهت برداشته خواهد شد، روز شنبه از به کارگیری نسل پیشرفته سانتریفوژها و افزایش میزان غنی سازی اورانیوم در ایران اطلاع داد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 362

به "وزیر خارجه آلمان به گام برجامی ایران واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه آلمان به گام برجامی ایران واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید