چرا آمار بازار مسکن تهران منتشر نشد؟

به گزارش سیلور 7، خبرنگاران : معاون وزیر راه و شهرسازی بیان اینکه آماری که منتشر می گردد واقعی نیست، گفت: گزارش های قیمت مسکن مجددا از خاتمه شهریورماه منتشر می گردد و آماری که از قیمت مسکن چه توسط وزارت راه و شهرسازی و چه بانک مرکزی اعلام می گردد، قیمت متوسط تهران است اما باید قیمت متوسط کشوری هم اعلام گردد.

چرا آمار بازار مسکن تهران منتشر نشد؟

جهت دریافت خدمات انواع الاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش سیلور 7 به نقل ازرویداد24، محمود محمودزاده، معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره حذف آمار و گزارش های قیمت مسکن در تهران گفت: قبل از به اجرا درآمدن اخذ کد رهگیری در معاملات اطلاعات کامل نبود و این امکان که همکاران ما نمونه های آماری کاملی از تمام استان ها بگیرند، وجود نداشت.

وی ادامه داد: آماری که از قیمت مسکن چه توسط وزارت راه و شهرسازی و چه بانک مرکزی اعلام می گردد، قیمت متوسط تهران است اما باید قیمت متوسط کشوری هم اعلام گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: با توجه به مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر الزامی شدن اخذ کد رهگیری در معاملات و درج آنها در سامانه مربوطه در کوشش هستیم که بتوانیم معدلگیری از قیمت مسکن در استان های مختلف داشته باشیم و قیمت ها در سطح کشوری اعلام گردد تا به واقعیت نزدیک تر باشد.

محمودزاده با بیان اینکه آماری که منتشر می گردد واقعی نیست، گفت: وقتی قیمت مسکن در تهران به عنوان گران ترین شهر اعلام می گردد، نمی تواند برای استانی مانند سیستان و بلوچستان مبنا باشد و بهتر است که گزارش قیمت ها به تفکیک استان ها و با توجه شرایط هر منطقه و استان منتشر گردد.

وی با تاکید بر اینکه در کوشش هستیم که یک امار پایه ای و قابل استناد از گزارش های قیمت مسکن در سطح کشور منتشر کنیم، گفت: موضوع مهم اطلاعات پایه است و استناد به این اطلاعات از انتهای شهریور ماه مجددا گزارش های قیمت مسکن با حضور تمام استان ها منتشر می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1153

به "چرا آمار بازار مسکن تهران منتشر نشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا آمار بازار مسکن تهران منتشر نشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید