کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در 4 استان ، احتمال بازگشت محدودیت ها به شهرهای زرد

به گزارش سیلور 7، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، گفت: مباحثی در زمینه تعمیم محدودیت های شرایط قرمز و نارنجی به شرایط زرد نیز مطرح شده و باید در کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و سپس در ستاد ملی مورد تصویب قرار گیرد.

کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در 4 استان ، احتمال بازگشت محدودیت ها به شهرهای زرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره آخرین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، گفت: بر اساس آخرین بررسیهای اجرا شده تا اول بهمن ماه 1399، میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور به 83.88 درصد رسیده است. این میزان تقریبا بیشترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی از ابتدای سال تا به امروز محسوب می شود.

وی افزود: بیشتر استانهای کشور در محدوده رعایت مناسب پروتکلهای بهداشتی قرار دارند و فقط میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در چهار استان سیستان و بلوچستان، خوزستان، کردستان و مازندران در محدوده 72 تا 75 درصد قرار گرفته است.

لاری با بیان اینکه همچنان ادارات و سازمانها بیشترین درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی در اماکن عمومی را در اختیار دارند، گفت: این درحالی است که کمترین میزان رعایت پروتکلها مربوط به دفاتر پیشخوان دولت است.

افزایش 7 درصدی سفرهای بین استانی

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه درباره شرایط سفرهای بین استانی، گفت: بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، متوسط تردد روزانه بین استانی از 23 دی تا دوم بهمن ماه تا هفت درصد به نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

احتمال تعمیم محدودیت های شرایط قرمز و نارنجی به شرایط زرد

لاری همچنین درباره احتمال تشدید محدودیت ها با توجه به نزدیک بودن نوروز 1400، اظهار کرد: در زمینه اعمال محدودیت برای عید نوروز هنوز تصمیم جدیدی گرفته نشده است. البته باید فرایند فعلی در کاهش موارد ابتلا و بستری به علت کووید 19 را با تمام توان حفظ کنیم و همراهی و همکاری مردم و مسئولان در این زمینه ادامه داشته باشد. در عین حال مباحثی در زمینه تعمیم محدودیتهای شرایط قرمز و نارنجی به شرایط زرد نیز مطرح شده و باید در کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و سپس در ستاد ملی مورد تصویب قرار بگیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1495

به "کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در 4 استان ، احتمال بازگشت محدودیت ها به شهرهای زرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در 4 استان ، احتمال بازگشت محدودیت ها به شهرهای زرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید