کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت نامه های صحا

به گزارش سیلور 7، با توافق بیمه ایران و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) با هدف کاهش هزینه های ارائه خدمات، نرخ حق بیمه برای متقاضیان تسهیلات و ضمانت نامه های صحا کاهش یافت.

کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت نامه های صحا

به گزارش سیلور 7، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) در راستای حمایت و پشتیبانی از شرکت های فناور و دانش بنیان خصوصی فعال در صنعت الکترونیک کشور و با هدف تسهیل سازوکار اعطای تسهیلات و پشتیبانی حداکثری از متقاضیان، ضمن توافق با شرکت بیمه ایران موفق به کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت نامه های صادره به متقاضیان شد. بر اساس ضوابط و مقررات صحا، متقاضیان درخواست تسهیلات و ضمانت نامه های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) باید جهت اخذ این خدمات نسبت پوشش بیمه آنها اقدام نمایند که طی سنوات گذشته، صحا ضمن توافق با بیمه ایران با ایجاد مکانیزم جدید در طرح های خاص و نوین بیمه ای، با هدف پشتیبانی از صنایع نوین و پیشرفته کشور اقدام به کاهش نرخ حق بیمه این دو خدمت نسبت سایر خدمات نموده بود.

بر اساس این توافق جدید و با هدف کاهش هزینه های ارائه خدمات صحا، نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت نامه با تضمین وثیقه ملکی به ترتیب از 1 به 0.8 درصد و از 0.9 به 0.7، نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت نامه با سایر تضامین به ترتیب از 1.8 به 1.5 درصد و از 1.6 به 1.3 درصد کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 106

به "کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت نامه های صحا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت نامه های صحا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید