11 راه حل برای مشکل کمبود جا در اتاق کودک

به گزارش سیلور 7، خانه های امروزه کوچک و تعداد اتاق های آن ها کم تر از گذشته است. انگیزه ما برای جمع وجور خریدن و طبقه بندی لوازممان در خانه و استفاده از فضاهای مرده از همینجا ناشی می گردد. اتاق بچه ها هم از این قاعده مستثنی نیست. بسیاری از بچه ها نوزاد خانواده باید با برادر یا خواهر بزرگ تر خود در یک اتاق بمانند و یا اتاق کوچکی دارند و برای خانواده ها دکوری دلچسب و در عین حال کاربردی اهمیت زیادی دارد.

11 راه حل برای مشکل کمبود جا در اتاق کودک

استفاده بهتر از فضاها و دکور کردن اتاق بچه ها یک هنر است که یادگیری آن کار سختی نیست. با کمی جستجو عکس های زیادی را می بینیم که هر کدام از آن ها برای استفاده از فضاهای مرده به ما یاری نموده اند. وسایلی که برای بچه ها ضروری هستند را می توانیم متناسب با فضای خودمان انتخاب و خریداری کنیم.

1. از جا جورابی و جا کفشی برای نظم دادن به پوشک و اسباب بازی استفاده کنیم: از لوازمی مانند پوشک و روغن بچه گرفته تا پودر بچه و اسباب بازی بچه، اگر جای مشخصی نداشته باشند اتاق کوچک و شلوغی تحویل ما خواهند داد. جاکفشی و جا جورابی و امثال این لوازم که در بازار وجود دارند یاری بگیریم و سرو سامانی به اتاق بدهیم.

2. برای داشتن میز مناسب تعویض پوشک، یک کمد لباس کوتاه بخریم: برای عوض کردن بچه هم می توانیم فرش نرمی بخریم و قید میز تعویض را بزنیم. هم می توانیم یک تیر و دو نشان بزنیم و کمد مناسبی انتخاب کنیم که صفحه روی آن قابلیت تعویض بچه را داشته باشد.

در این زمینه بخوانید:

چرا هرچیزی جز شیر مادر، برای نوزاد تا شش ماه سم است؟

چطور کودک را متقاعد کنیم درباره اتفاقات خوب و بدش با ما صحبت کند؟

3. لوازم و اسباب بازی های زیاد فقط جای شما را تنگ می نماید: بسیاری از بچه ها علاقه ای به پستانک ندارند در حالی که والدینشان از صفر ماهگی تا هجده ماهگی آن را تهیه نموده اند. بهتر است ذوق خودمان را کنترل کنیم و از هرچیز صفر تا یک سال و صفر تا دو سال نخریم. خیلی از لوازمی که ابتدا خوشایند مادرها و پدرها هستند، کمی بعد با کمبود جا و اولویت لوازم دیگر، فقط خلق آن ها را تنگ می نماید. دور خودمان را با لوازم شلوغ نکنیم.

4. یک جایگاه کوچک اما راحت برای شیردهی در اتاق داشته باشیم: این جایگاه می تواند در درون خود کشو یا فضایی برای قرار دادن اسباب بازی یا لباس های کودک داشته باشد. برا شیر دادن به بچه ها مخصوصاً اگر شیر به شیر باشد مادر احتیاج به فضای آرامی دارد که اگر مهمان هم داشتند احتیاجی به شکستن حریم مادر و کودک نباشد.

5. از فضای زیر گهواره استفاده کنیم: قسمت زیر گهواره از جمله فضاهای مرده ای است که می تواند مسائل کم جایی ما را حل نماید. جعبه های زیبایی تهیه کنیم و ظاهر اتاق را هم آشفته نکنیم.

6. قفسه دیواری بزنیم و از دیوار اتاق هم استفاده کنیم: قفسه های ساده دیواری به ما یاری می نماید که اسباب بازی ها را نظم دهیم، یا پوشک، کرم و انواع لوازم کودک را سازماندهی کنیم. بعلاوه اگر کودک بزرگر شد این قفسه ها کتابخانه او محسوب می شوند.

7. سطل مخصوصی را برای پوشک های کثیف داشته باشیم: برای راحت بودن عوض کردن پوشک بچه ها، علاوه بر جای راحت، باید سطل مناسبی داشته باشید تا زباله های پوشک با زباله های دیگر مخلوسط نشود. این سطل ها یا مخصوص به پوشک هستند و یا اگر نیستند حتما درب دار باشد و هر روز دور انداخته شوند.

8. دو میله افقی رخت آوز در کمد داشته باشیم که از فضای کمد کاملاً استفاده کنیم: از فضای کمد حداکثر استفاده را بکنیم. دو میله ای کردن کمد به ما یاری می نماید که یکی از فضاهای مرده را زنده کنیم.

9. یک ایده تزیینی برای اتاق فرزندمان پیاده کنیم: چندین ایده تزیینی متفاوت را پیگیری نکنیم. اتاق را شلوغ و درهم نکنیم. اتاق کودک جایی است که وقتی هرکی پای خود را داخل آن می گذارد باید آرامش را احساس کند.

10. تخت خواب نوزاد تا نوجوان بخریم: برای صرفه جویی در هزینه ها تخت فرزند خود را از ابتدا حالت نوزاد تا نوجوان خریداری کنید که فرزند شما بتواند مدت زمان بیشتری از آن استفاده کند.

11. از فضای پشت در استفاده کنیم: به نحوی که موجب شلوغی نشود، در چند کیسه پارچه ای بعضی لوازم بازی کودکمان را مرتب کنیم.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1908

به "11 راه حل برای مشکل کمبود جا در اتاق کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 راه حل برای مشکل کمبود جا در اتاق کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید