شلیک نظامیان یونانی به سوی مهاجران در مرز ترکیه

به گزارش سیلور 7، سربازان ارتش و پلیس ضد شورش یونان اوایل امروز چهارشنبه به سوی صد ها مهاجر که در مرز ترکیه تجمع نموده و قصد ورود به مرز های یونان را داشتند، گاز اشک آور شلیک کردند.

شلیک نظامیان یونانی به سوی مهاجران در مرز ترکیه

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل سیلور 7 به نقل از رویترز، در حالی که صد ها مهاجر در مرز یونان و ترکیه بار دیگر برای ورود به مرز های یونان کوشش کردند، پلیس ضد شورش و نظامیات یونان به سوی آن ها گاز اشک آور شلیک کردند.

بر اساس این گزارش، آسمان مرز مشترک یونان و ترکیه به خاطر شلیک متعدد گاز اشک آور از سوی نیرو های امنیتی یونان پر از دود و مه شده است.

مرز یونان و ترکیه از آدینه گذشته تا به امروز صحنه درگیری های خشونت آمیز بین نیرو های امنیتی یونان و مهاجران بوده است. البته این تنش ها و خشونت ها از روز سه شنبه کاهش یافته بود.

بیش از 10 هزار مهاجر سعی نموده اند تا وارد مرز یونان شوند، آن هم از پنجشنبه گذشته پس از آنکه ترکیه بیان کرد که دیگر به توافق 2016 با اتحادیه اروپا برای جلوگیری از ورود غیرقانونی مهاجران به اروپا در ازای دریافت میلیارد ها یورو یاری اقتصادی، پایبند نخواهد بود.

یونان که مورد حمایت اتحادیه اروپا است از یک سو و ترکیه از سوی دیگر طی روز های اخیر بار ها یکدیگر را به بدرفتاری با مهاجران متهم نموده اند. آتن تدابیر امنیتی در مرز های مشترک با ترکیه را به شدت افزایش داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 838

به "شلیک نظامیان یونانی به سوی مهاجران در مرز ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک نظامیان یونانی به سوی مهاجران در مرز ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید