میزان کردن قلب و سیستم گوارش با کدو سبز!

به گزارش سیلور 7، مجله دلتا/ کدو سبز محبوب کسانی است که می خواهند رژیم کم کربوهیدرات داشته باشند و به سرعت وزن کم نمایند. کدو سبز شاخص گلوکزی بسیار پایین و به واسطه داشتن مقدار زیاد آب، کالری پایینی دارد؛ اما سرشار از مواد مغذی ضروری مانند پتاسیم، منگنز و آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین A و C است. کدو سبز خام یک میان وعده سالم است. همچنین می توانید از آن در سس ها یا دورچین بشقاب ها بهره ببرید. با ادامه این مطلب همراه و با خواص کدو سبز بیشتر آشنا شوید.

میزان کردن قلب و سیستم گوارش با کدو سبز!

1. منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین C

تخم انواع کدو به خاطر داشتن انواع فیتونوترینت ها (ترکیبات گیاهی مغذی) که به مبارزه با التهابات و استرس اکسیداتیو (پیروزی رادیکال های آزاد بر دفاع آنتی اکسیدانی بدن) یاری می نمایند، شناخته شده است. ویتامین C، ویتامین A، سوپراکسید دیسموتاز، گلوتاتیون پراکسیداز و گلوکز 6-فسفات از آنتی اکسیدان های موجود در کدو سبز به شمار می فرایند. در بسیاری از کشورها کدوهای تابستانه منبع اصلی تامین آنتی اکسیدان های کاروتنوئیدی است. آلفاکاروتن و بتاکاروتن ازجمله آنتی اکسیدان های کاروتنوئیدی و بیشتر در پوست کدو سبز وجود دارند. بنابراین بهتر است کدو سبز را با پوست مصرف کنید.

یک کدو سبز متوسط بیش از 50 درصد احتیاج روزانه بدن به ویتامین C را تامین می نماید. غذاهای محتوی ویتامین C به حفظ پوشش سلول های خونی، کاهش فشار خون، محافظت در برابر التهابات و کاهش انسداد سرخرگ ها یاری می نمایند. در طب سنتی بعضی اقوام، تخم انواع کدو برای تقویت دستگاه ایمنی استفاده می گردد. تخم کدو خاصیت ضدمیکروبی و ضدانگلی دارد. بنابراین برای روده، دستگاه عصبی، دستگاه ایمنی و دستگاه قلبی-عروقی مفید است.

2. یاری به سلامت قلب

یکی دیگر از خواص کدو سبز یاری به سلامت قلب است. بخش عمده کدو سبز و سایر کدوها از آب و کربوهیدرات های پلی ساکاریدی ساخته شده است. کدوهای تابستانه محتوی مقدار زیادی از نوعی فیبر به نام پکتین هستند. پکتین نوعی پلی ساکارید مفید است که به سلامت قلبی-عروقی و کاهش طبیعی کلسترول خون یاری می نماید. همچنین پکتین به سلامت سرخرگ ها یاری می نماید و احتمال بروز بیماری های ناشی از التهابات را کاهش می دهد.

3. منبع غنی از پتاسیم

کدو سبز محتوی مقدار زیادی پتاسیم است. پتاسیم به سلامت قلب یاری می نماید. یک فنجان کدو سبز بیش از 15٪ احتیاج روزانه بدن به پتاسیم را تامین می نماید. این مقدار بیشتر از پتاسیم موجود در مولتی ویتامین های معمول است.

4. یاری به بهبود گوارش

از دیگر خواص کدو سبز می توان به بهبود عملکرد دستگاه گوارش اشاره نمود. کدو محتوی آب، الکترولیت های ضروری و مواد مغذی است؛ بنابراین کدو سبز و سایر کدوهای تابستانه برای بهبود مسائل گوارشی و دیورتیکولیت (التهاب دیورتیکول های جدار روده به خصوص روده عظیم) توصیه می شوند. بر اساس تحقیقات کدو سبز با حفاظت ضدالتهابی اش از دستگاه گوارش، خطر سندروم روده تحریک پذیر، علائم مرتبط با زخم و سندروم روده چکه کن را کاهش می دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1051

به "میزان کردن قلب و سیستم گوارش با کدو سبز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان کردن قلب و سیستم گوارش با کدو سبز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید