گام های کوچکی که زندگی تان را تغییر می دهد

به گزارش سیلور 7، آریانا هافینگتون؛ در ششم آوریل سال 2007 خود را در شرایط سختی یافتم. دو سالِ تمام در ساختمان هافینگتون پست بودم. مادر مطَلقه دو دختر نوجوان بودم. من تازه از یک هفته همراهی دختر بزرگترم در تور دانشکده برگشته بودم. از اول برگزاری تور او اصرار داشت که بلک بری خود را در طول روز خاموش کنم و من مجبور بودم شب ها را بیدار بمانم و کار کنم. صبح روز بعد از اینکه به خانه برگشتیم من خسته و فرسوده از خواب پا شدم و فروپاشیدم. نتیجه این تور برای من یک گونه باد نموده، چندین چروک روی چشم و شروع یک سفر طولانی نو بود!

گام های کوچکی که زندگی تان را تغییر می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، در روز های بعد از آن روز خودم را در اتاق انتظار پزشکان زیادی دیدم که به نظر می رسید جای خوبی برای فکر کردن در خصوص زندگی است و این همان کاری است که من انجام دادم. من از خودم سوالات زیادی پرسیدم. مثل: آیا این واقعا شبیه موفقیت است؟ آیا این همان زندگی است که من می خواهم ادامه بدهم؟

پاسخ نه بود و تشخیصی که از طرف پزشکان مختلف دریافت کردم این بود که من نوع شدیدی از فرسودگی شغلی و استرسی دارم. بنابر این به علم رجوع کردم تا در خصوص ارتباط بین رفاه و عملکرد بدانم و اینکه چگونه ما می توانیم وقتی رفاه و زمان استراحت و بازیابی را اولویت می گذاریم بازدهی بیشتری داشته باشیم.

بنابر این تصمیم گرفتم تغییرات زیادی در زندگی خود بدهم. تصمیم گرفتم ببه مقدار کافی بخوابم. تصمیم گرفتم دوباره مدیتیشن را که از بچه گی یاد گرفته بودم آغاز کنم. قصد کردم روش کار کردنم را تغییر دهم تا بازدهی بیشتری داشته باشم، بهتر تمرکز کنم، با انرژی تر باشم و کمتر خسته شوم و استرس بگیرم.

اما تغییر دادن زندگی هایمان و به وجود آوردن عادت های نو آسان نیست مخصوصا وقتی به ایامی نزدیک می شویم که می خواهیم خودمان را تغییر دهیم؛ مثل سال نو.

پژوهش نو دانشگاه اسکرانتون نشان می دهد 92 درصد افراد نمی توانند تغییرات سال نویشان را حفظ نمایند و یک تحقیق دیگر نشان می دهد تا 80 درصد افراد قبل از شش هفته در این کار شکست می خورند.

به این علت یک شرکت تاسیس کردم که به مردم یاری کند هم رفاه و هم عملکردشان را بهبود بخشند. سیستم تغییر رفتار ما بر پایه ایده گام های کوچک بنا شده است.

این گام ها کوچک، عملی و علمی هستند و می توانید از آن ها برای تغییرات فوری در زندگی روزمره بهره ببرید. ایده این است که اگر گام های شما کوچک باشد احتمال شکست در آن ها خیلی کم است. آنطور که پژوهش نشان داده است آغاز کردن با گام های کوچک موجب می گردد عادت های نو با احتمال بیشتری ادامه یابند.

مردم از مریضی و خستگی، خسته شده اند. آن ها می خواهند جوری کار و زندگی نمایند که در هم نشنمایند. ایجاد تغییرات حتی خیلی کوچک در مسیرمان می تواند در طول زمان ما را به مقصدی کاملا متفاوت برساند.

با برداشتن گام های کوچکی که احتمال شکستشان بسیار کم است می توانیم آغاز کنیم به ساختن روش نو و سالم تری برای زندگی و کار. هدف عظیم مسئله ای ندارد، اما ما می توانیم برای یاری به خودمان با هداف کوچک آغاز کنیم.

در ادامه به 10 گام کوچک محبوب در شرایط های انگشت شماری در زندگی اشاره می کنم. هر کدام از این ها می تواند به اسم پایه ای در راه ادامه ایجاد تغییرات در زندگی شما باشد.

زمانی را برای خاموش کردن وسایل الکترونیکی خود در شب انتخاب کنید و آن ها را از اتاق خواب بیرون ببرید.

گوشی های ما منبع هر چیزی است که ما برای اینکه بتوانیم راحت بخوابیم باید آن ها را از خود دور کنیم. لیست کار های روزمره، پیغام های دریافتی، مسائل و مسائل همه جوره و... قطع ارتباط با دنیای دیجیتال به شما یاری می نماید بهتر بخوابید، عمیق تر هشیار شوید و دوباره هوش و خلاقیت خود را بازیابی کنید.

برای نیم ساعت قبل از وقت خواب زنگ ساعت را تنظیم کنید

وقتی شما به خواب به چشم یک قرار دیدار واقعی نگاه کنید احتمال بیشتری وجود دارد که وقتی که لازمه آن است را اختصاص دهید. زنگ هشدار به شما یادآوری می نماید باید سر موقع به رخت خواب بروید و کارهایتان را جمع و جور کنید.

وقتی غذا می خورید بنشینید؛ حتی برای چند دقیقه

غذا خوردن در حالی که در حرکت هستیم ممکن است به ما احساس فعال بودن یا استفاده از وقت بدهد، اما غذاخوردن ناآگاهانه در حالی که ما در حال اجرا چند کار هستیم می تواند باعث گردد کالری بیشتری مصرف کنیم. این مساله ممکن است باعث نفخ و سوء هاضمه گردد. همین غذا خوردن در حرکت را تبدیل به یک وعده غذایی کامل کنید. در عوض بعدا کمتر وسوسه می شوید که میان وعده بخورید.

جلسه نشسته را به جلسه ای در حال قدم زدن تبدیل کنید

به جای نشستن در اتاق کنفرانس سعی کنید با همکارانتان در طول جلسه قدم بزنید. احتمال کمتری وجود دارد که زیر چشمی به گوشی خود نگاه کنید. حرکت کردن باعث می گردد ایده خلاق برای حل مساله شکل بگیرد.

اعلام دریافت پیغام را به جز برای کسانی که لازم است غیر فعال کنید

هرچه تلفن ما بیشتر صدا دهد بیشتر شرایطی را به وجود می آورد که هورمون استرس در بدنمان آزاد گردد.

صفحه گوشی خود را آنالیز کنید و برنامه هایی که وقتتان را تلف می نماید کم کنید

فقط چند دقیقه زمان بگذارید و معین کنید کدام برنامه ها را واقعا احتیاج دارید. تنها ابزا هایی را نگه دارید که ارزش دارند؛ نه برنامه هایی که طراحی شده اند تا حواستان را پرت نمایند.

بگذارید حوصله تان سر برود

دفعه بعدی که که در صف منتظر هستید یا در ترافیک مانده اید یا منتظر کسی هستید که دیر نموده است، به جای اینکه سریع سر خود در گوشی کنید فرصت را غنیمت بشمارید. لحظات برنامه ریزی نشده می تواند الهام بخش باشد و موجب خلاقیت و تامل گردد.

برای مدیریت ایمیل ها زمان خاصی اختصاص دهید

مطالعات نشان می دهد که تمرکز دوباره بعد از اینکه متوقف می گردد به طور میانگین 25 دقیقه وقت می گیرد. پس کنار گذاشتن زمانی برای چک کردن ایمیل ها به شما یاری می نماید از حواس پرتی مداوم در امان باشید.

هر روز زمان مخصوصی به وقت نگرانی اختصاص دهید(حتی 5 دقیقه)

نگرانی های خود را بنویسید یا به آن ها فکر کنید. البته نه با این هدف که نگرانی شما رفع گردد یا راه حلی پیدا کنید. اگرچه ممکن است وقتی آغاز به تفکر کردید خود به خود راه حلی به ذهنتان برسد.

برای روز یک انتها اعلام کنید حتی اگر لیست کارهایتان را کامل ننموده اید

اولویت بندی موثر به معنی راحت بودن با کامل نبودن هاست. پس از معین اولویت های اصلی روز، می فهمید که تقریبا غیر ممکن است همه کار ها را یک روزه انجام دهید. با وقت گذاشتن برای بازیابی شما روز بعدی سر کار بر میگردید و از فرصت ها استفاده می کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1837

به "گام های کوچکی که زندگی تان را تغییر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام های کوچکی که زندگی تان را تغییر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید